Bakeriets produkter säljs genom ost- och delibutiker, te- och kaffehandel, gårdsbutiker och dylikt. Vi finns även med på ett fåtal mässor med inriktning på delikatesser och andra varor av hög kvalitet.

Finns inte Bakeriet på din ort? Ge tips till din butik eller hör av dig till oss.

Har du restaurang, café eller annan verksamhet så går det bra att kontakta oss för beställning av restaurangförpackningar.

 

Grossister

E-handel

Europa

Borås

Cassise, www.cassise.se

Båstad

Kötthallen i Boarp, www.kotthallen.nu

Eskilstuna

Eskilstuna Delikatesshandel, www.eskilstunadelikatesshandel.se
ICA Ekängen, www.ica.se/ekangen
Magdakullan, Näshulta, www.magdakullan.se
Solby gård, www.solbygard.se
Sundbyholms Kött & Fisk, www.sundbyholmskottofisk.se
Vävknuten, Fristadstorget 6, www.vavknuten.se

Falkenberg

Korshags, www.korshags.se

Falun

Falu Ost & Deli, www.faluost.se
Te & Kaffehandeln, Slaggatan, www.slaggatan10.se

Fellingsbro

Sverkesta gård, www.sverkestagard.se

Flen

Jürss Mejeri, www.jurssmejeri.se
Troxtabo getgård, www.troxtabo.com

Glumslöv

Heddas Hus, www.heddashus.se

Grythyttan

Måltidens Hus, www.maltidenshus.com

Göteborg

Gudagott, www.gudagott.nu
Götheborgs Te & Kaffehandel, Nordstan och Frölunda Torg
Hugo Ericson Ost, www.ost.nu
Majornas Te och Kaffe, Karl Johansgatan 63
Tempo Vrångö/Måsen Livs, www.tempo.se/Din-Tempo-butik/Tempo-Vrango/
Vera & Ruth Smakfulla Delikatesser, www.veraochruth.se

Hallstahammar

Åsby Kött och Vilthandel, www.asbykottovilt.se

Halmstad

Köpmansgården, www.kopmansgarden.com

Helsingborg

Ålgrändens Ost & Delikatesser, www.algrandensost.se

Herrljunga

Familjen Rings saluhall, www.familjenringhssaluhall.se

Hökerum

Älvåkers Skafferi, www.alvakerdesign.se

Höör

Moster Fridas Ost & Delikatesser, www.mosterfridas.se

Julita

Julitaboden, www.nordiskamuseet.se/slott-gardar/julita-gard

Kalmar

Gerdas Te & Kaffehandel, www.gerdas.se

Karlskrona

Nya Skafferiet, www.nyaskafferiet.se

Karlstad

Gourmanderiet, www.gourmanderiet.se

Katrineholm

Ändebols Gård, Bettna, www.andebolsgard.se
Matpiraten

Kristianstad

Gerdas Te & Kaffehandel, www.gerdas.se

Kungsbacka

Bröderna Nilssons Livs

Kävlinge

Matmakarna, www.matmakarna.se

Köping

Hatz Deli, www.hatzdeli.se

Landskrona

Smakfullt, www.smakfulltla.se

Lidköping

Gårdsbutiken på Närebo, www.nareboagro.se

Linköping

Det Lilla Kökets Delikatesser, www.detlillakoketsdelikatesser.se
Hantverksgården i Ledberg, www.hantverksgarden.com

Ljungby

Lilla Skafferiet, www.manen.se/lilla

Luleå

Kallax gårdsbutik, www.kallaxgardsbutik.se

Lund

Ostabengtson, www.bengtssonsost.se

Malmköping

Grinda Gårdsglass, www.grindagardsglass.se

Malmö

Möllans Ost, www.mollansost.com
Ostabengtson, www.bengtssonsost.se
Ostboden på Limhamn, www.ostbodenpalimhamn.se
OST & Vänner, www.facebook.com/ostochvanner

Mjölby

Bleckenstad Gårdsbutik, www.bleckenstad.se
Skänninge Saluhall, www.skanningesaluhall.se

Mölnlycke

Dante, www.dantedesign.se

Mönsterås

Huldas i Harrstorp, www.huldasiharrstorp.se

Nora

Helens Hörna, www.helenshornanora.blogspot.com

Nyköping

Bönornas Delikatesser, www.bonornasdelikatesser.se
ICA Nära Nyköp, www.ica.se/butiker/nara/nykoping/ica-nara-nykop
Öster-Malma slott, www.ostermalma.se
Café Östergården, Uvsta, www.cafe-kattpensionat.se

Osby

Pecorino, www.pecorino-osby.se

Rönninge

Rönninge Delibutik, www.delibutik.se

Sollentuna

Bonne Vie, www.bonnevie.se

Stockholm

8t8, www.8t8.se
Deli & Café Bon, www.facebook.com/pages/Deli-och-cafe-Bon
Djursholms Delikatesser, www.djursholmsdelikatesser.se
Gårdsbutiken i Stan, www.orchis.se
P&B i Hötorgshallen, www.pobdelikatess.se
P&B i Söderhallarna, www.pobdelikatess.se
P&B i Täby Centrum, www.pobdelikatess.se
Tysta Mari, www.tystamari.se
Soft Honey, www.softhoney.se

Trosa

Ost och Delikatess, www.ostodelikatess.se

Uppsala

Fredrikslunds Gård, www.fredrikslund.se
Karins Skafferi, www.karinsskafferi.se

Varberg

Helge Nilssons Ost & Kaffe

Vaxholm

Ostmakeriet på Rindö, www.ostmakeriet.se

Visby

Wisby Ost, www.wisbyost.se

Vänersborg

Osthallen, www.osthallen.se

Västerås

Bondens Butik, www.saluhallenslakteriet.se
KaffeTheket, www.facebook.com/Kaffetheket

Växjö

Gerdas Te & Kaffehandel, www.gerdas.se
Söderkryddan, www.soderkryddan.se

Ystad

Bothilda’s, www.botildas.se

Örebro

Stadsträdgårdens Ekobutik, www.ekobutikerna.com
Tehuset i Örebro, www.tehusetiorebro.se

Öregrund

Öregrunds Skafferi, www.facebook.com/pages/Öregrunds-Skafferi/

Grossister

Stockholm: Martin & Servera www.martinservera.se

E-handel

Wonderfood.se, www.wonderfood.se
AlpoS, A little piece of Sweden, www.alittlepieceofsweden.se
Zalitas, www.zalitas.se

Europa

Schweiz: Anna- Lottas Affär, www.anna-lotta.com